Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze jest placówką wychowania pozaszkolnego, która organizuje zajęcia pozalekcyjne dla uczniów jeleniogórskich szkół i przedszkoli. Zadaniem i ambicją naszej placówki jest zapewnienie dzieciom warunków oraz możliwości do wszechstronnego rozwoju zainteresowań i uzdolnień. Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień rozwija zainteresowania intelektualne,sportowe i artystyczne w ramach stałych zajęć, ale jednocześnie organizuje imprezy otwarte o charakterze sportowo-rekreacyjnym, Dodatkowo poprzez dział organizacji imprez sportowych, prowadzi współzawodnictwo sportowe dla jeleniogórskich placówek oświatowych. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, którzy uczą umiejętności niezbędnej w wychowaniu młodego pokolenia.

 

Zadania, które podejmujemy z myślą o propagowaniu wśród dzieci i młodzieży kulturalnego spędzania wolnego czasu, zdrowego i bezpiecznego stylu życia, bez nałogów, pomagają uczestnikom rozpoznać własne możliwości i uwierzyć w siebie.

 

Przez wiele lat istnienia Ośrodek dynamicznie się rozwijał co pozwoliło uruchomić nowe usługi. Obecnie do dyspozycji mamy obiekty sportowe m.in. stadion sportowy przy ul. Lubańskiej, sala sportowa przy ul. Skłodowskiej i ul. Sudeckiej oraz sezonowe obiekty sportowe: lodowisko, basen i korty tenisowe.

 

Wszystko to pokazuje, że działalność Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego zmierza w dobrym kierunku i w sposób perfekcyjny łączy działalność statutową, z działaniami na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem