Ponad 600 zawodników ze 173 klubów wystartuje w sobotę (11.03) w Jeleniej Górze
w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

 

Na listach zgłoszeń do imprezy nie brakuje czołowych polskich zawodników specjalizujących się w biegach średnich oraz długich. W Jeleniej Górze w biegu mężczyzn na 10 kilometrów ma wystartować m.in. wicemistrz Europy w biegu przeszkodowym Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów). Po ponad rocznej przerwie do rywalizacji lekkoatletycznej wraca także Łukasz Parszczyński, halowy rekordzista Polski w biegu na 3000 metrów. W gronie seniorów na starcie nie zabraknie także obrońców tytułów mistrzowskich wywalczonych przed rokiem w Żaganiu – Angeliki Cichockiej, Mateusza Demczyszaka oraz Tomasza Grycko.

- Jestem przekonany, że będziemy świadkami interesującego sportowego widowiska. Trasa biegu będzie dobrze widoczna z miejsc dla kibiców, z czym nie zawsze mamy do czynienia przy przełajach. – mówi Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy PZLA. 

Mistrzostwa Polski zostaną zorganizowane na malowniczo położnych terenach Centrum Gostar na przedmieściach Jeleniej Góry. Oficjalna inauguracja imprezy rozpocznie się o godz. 9.45, a pierwsi zawodnicy na trasę wyruszą o godz. 10.00 Planowane zakończenie zawodów godz. 17.00

MZK Jelenia Góra dla ułatwienia zorganizowanego dojazdu uczestników oraz kibiców do miejsca zawodów, wydłużyło w dniu 11 marca br. w godz. 8.00 – 17.00 kursy autobusów linii nr 11 do przystanku Gostar Goduszyn.

Pełne listy zgłoszonych: Internetowy System Zgłoszeń PZLA01

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem