MIEJSCE: BOISKA NA BASENIE MOS-U UL. SUDECKA

lub 2 chłopców + 1 rezerwowy , rocznik 2002 -2004 .

Regulamin:

Boisko o wymiarach 16 x 8 m, wysokość siatki: 224 dziewczęta, 243 chłopcy

Zespół składa się z dwóch zawodników.

W rozgrywkach prowadzonych przez SZS Dolny Śląsk drużyna ma prawo wystawienia jednego zawodnika rezerwowego (ten sam od początku do końca turnieju). Zawodnik ten ma prawo wejść wyłącznie raz na boisko w trakcie meczu – bez prawa zmiany powrotnej

Mecz wygrywa zespół, który wygrał dwa sety.

W przypadku remisu 1:1 po dwóch rozegranych setach, decydujący set jest rozgrywany do 11 pkt., przy czym aby wygrać seta zespół musi uzyskać przynajmniej dwa punkty przewagi.

Seta (z wyjątkiem decydującego 3-go seta) wygrywa zespół, który jako pierwszy zdobędzie 15 pkt, uzyskując przynajmniej dwa punkty przewagi.

Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących miejsc zajmowanych na boisku.

Nie ma błędu ustawienia.

Kolejność zagrywki musi być zachowana od początku do końca seta (zgodnie z kolejnością podaną przez kapitana zespołu po losowaniu).

Każda akcja mająca na celu skierowanie piłki w kierunku przeciwnika, za wyjątkiem zagrywki i bloku, jest traktowana jako atak.

Każda pierwsza piłka (w tym również z zagrywki) nie może być odbita oburącz górą (palcami).

W przypadku rozgrywania zawodów eliminacyjnych innym systemem niż „brazylijski” za wygrany mecz drużyna otrzymuje 2 pkt., za przegrany mecz 1 pkt. W przypadku równej ilości punktów podczas gier grupowych